Grupa psychoterapeutyczna (online) dla DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików)
- sesje w środy,
- 17:15 – 19:15,
- start 3 kwietnia 2024
- cena: 120 zł/jedną sesję
Przed dołączeniem do grupy obowiązuje konsultacja psychologiczna: cena: 120 zł
Zapraszam do zapisów: psychoterapia@bedziedobrze.eu
Terapia DDA – co to jest?
Terapia DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) to specjalistyczna forma wsparcia psychologicznego skierowana do grupy osób, które mają wspólne problemy związane z dorastaniem w rodzinach alkoholowych.
DDA — Dorosłe Dzieci Alkoholików
Pojęcie DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików, w praktyce klinicznej określane jako syndrom DDA, to zespół problemów i zaburzeń wynikających destrukcyjnych schematów osobistych, powstałych w dzieciństwie w rodzinie alkoholowej. Destrukcyjne schematy przyczyniają się do powstawania u DDA wielu zaburzeń w kontakcie z samym sobą: tworzenie negatywnego obrazu siebie, ignorowanie swoich uczyć i potrzeb, problemy w relacjach z innymi ludźmi.
Jak wygląda terapia grupowa DDA?
Grupa ma charakter zamknięty, tzn. jej uczestnicy od momentu rozpoczęcia terapii tworzą jedno, niezmienne grono. W skład grupy wchodzą terapeuta maksymalnie kilkunastu członków grupy. Sesje mają z góry określony limit czasu trwania i stałą liczbę spotkań. W związku ze zorganizowaną strukturą terapii i pracą zorientowaną na proces, ważne jest przestrzeganie obecności na wszystkich spotkaniach.
W programie terapeutycznym, można wyróżnić kilka faz procesu zmian zachodzących w psychoterapii: określenie problemów; badanie historii swojego dzieciństwa; rozpoznawanie doznanych krzywd; przepracowanie dziecięcych traum i bolesnych doświadczeń.
mgr Joanna Śmigielska
Psycholog, Psychoterapeuta